KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13491319
nr 1349 1319
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Naken man jordgubbe. Signerad, numrerad 2/7, oramat löst blad. Motivet: ca 49x64 cm, bladets mått: ca 63x78 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:29:39
25/9 19:21:49
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander